1 Temmuz 2013 Pazartesi

6. FORUM: 1 Temmuz 2013 Pazartesi

Bugün saat 20.30’da Kurtuluş son durakta buluşup forumun yapıldığı Ortanca Parkı’na kadar yürüyüş yaptık. Sloganlar attığımız ve mahalleliyi foruma çağırdığımız yürüyüşe camlardan tencere ve tavalarla destek verenler oldu. (Yeni sloganımız: “Saat dokuzda Ortanca Parkı’nda” :) ) Foruma ilk defa katılan çok sayıda mahalleli vardı. Forum boyunca “Ethem Sarısülük için Adalet İstiyoruz” pankartının etrafında mumlar yakıldı. Forum alanındaki çocuklarla atölye yapıldı.

Bugünkü forumun tartışma, öneri ve kararları şöyle;

1.Yürüyüş ve etkinlikler daha iyi duyurulmalı, sosyal medya duyuru için daha etkin kullanılmalı, alınan kararlar netleştirilmeli ve forumun iradesi haline getirilmeli.
2.Eylemlere katılımın düşük olması doğal, çok fazla eylem var, yetişemiyoruz L
3.Her forum başlangıcında ne zaman bir araya geldiğimizin, neden Tatavla Dayanışması dediğimizin ve şimdiye kadar yaptıklarımızın ve konuştuklarımızın özetlenmesi iyi olur.
4.Oy sayımı ve seçimlerle ilgili teknik açıdan daha çok bilgi edinmeliyiz.
5. Demokrasi, adalet ve özgürlük konularını konuşmaya ihtiyacımız var. Ya akademisyenleri katarak ya da aramızda çalışma grupları kurarak haftada bir gün panel/seminer vb. yapmalıyız.
6.Alternatif medyaya destek vermeliyiz. Gerekirse bir medya yönetim planı yapılmalı.
7. Yakınımızdaki diğer parklarla birleşilerek Taksim Dayanışması’nın Gezi Parkı sürecine ilişkin hukuksuzları anlatacağı sohbete katılınabilir.
8. İki konu başlığı hakkında dile getirilen görüşler şöyle;
Tüketim:
-Yabancı malları değil, Türk mallarını kullanalım.
-Sermayenin yerlisi yabancısı olmaz. Tüketeceksek az tüketelim.
Yerel seçimler ve demokrasi:
-Yerel seçimlerde kimi seçeceğiz tartışması dünün tartışması, tek alternatif ezilenler.
-Bu tarz örgütlenmeleri yani halk meclislerini kalıcı hale getirelim.
-Sorunumuz iktidar hedefimizin olmaması. Çünkü; iktidar hedefi olmayan her hareket, mevcut iktidarca yenilmeye mahkum. Yönetim halka ait olmalı.
-AKP’yi yıkmanın yolu sokaktan geçiyor.
-Ezilenlerin içinde de daha çok ezilenler var. Birlikte mücadele edenlerin birbirlerinin taleplerini bilmesi ve birbirini tanıması lazım. Birlikte nereye kadar yürüyebiliriz, bunu konuşmalıyız.

---

*Diğer forumlarla ve Taksim Dayanışması ile olan iletişimi sağlamak üzere bir grup oluşturuldu.
*Öneri ve duyuruların asıldığı bir pano yapıldı.
*Duyuruların daha etkin yapılması için bir twitter hesabı açacağız.
*2 Temmuz Salı günü saat 20.00’de Pangaltı buluşup, Ortanca Parkı’na yürüyecek, Sivas Katliamı’nı anacak ve protesto edeceğiz. (Forum saatinde parkta bir anma gerçekleşecek)  Yürüyüş öncesi saat 17.00’de Pangaltı’da buluşup bildiri dağıtılacak.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder