11 Ekim 2014 Cumartesi

Kobane'de direniş, Türkiye'de kardeşlik kazanacak!


Günlerdir Kobane'de IŞİD saldırılarına karşı verilen direnişe tanıklık ediyoruz. Kobane' de direnenlerin ve sınırı aşarak Suruç'ta devletin zulmüne rağmen yaşam mücadelesi veren Kobanelilerin yanlarında olduğumuzu ilan ediyoruz. Ve biliyoruz ki, dayanışmamızla ve direnişlerimizle yaratabileceğimiz sınırsız ve özgür bir dünya mümkün!

Kobane direnişiyle dayanışmak için sokaklara çıkanlara balta,sopa,kılıç ve pompalı tüfeklerle saldıranlar, polisin/devletin korumasında sokaklarda terör estiriyor, canlarımızı alıyorlar. Yaralı Kobaneliler sınırda bekletiliyor, hastanelere saldırılıyor, yaşam ve sağlık hakkı yok sayılıyor. Ali İsmail'in duruşmasının olduğu gün, 8 yaşında Kobaneli bir çocuğun Nusaybin'de öldürüldüğünün haberini alıyoruz.  Her geçen gün öldürülen kardeşlerimizin sayısı artıyor. Artık Yeter! 

Yeni Türkiye dediklerinin aslında aynı devlet geleneği olduğunu biliyoruz. Devletin IŞİD yanlısı grupları desteklemesi, polisin direnişçilere saldırırken "yaşasın IŞİD" sloganları atması, Diyarbakır sokaklarında gezinen askeri tanklar, kent merkezlerine inen askerler, ilan edilen hukuksuz sokağa çıkma yasakları vb. Darbe günlerini aratmayan uygulamalarla bizi sindirmeye çalışanlar yanılıyorlar, üzerimize saldıkları çetelerle bizi korkutamaz, dayanışmamızı yok edemezler! 

Kobane ile dayanışmak için sokağa çıkan tüm dostlarımıza ve halkların kardeşliğine yönelmiş olan devlet ve IŞİD yanlılarının şiddetini lanetliyoruz.Kobane'de direnenlerin bizler için de direndiğini biliyoruz. Bu büyük sessizliğimizi bozmalı, dayanışmamızı daha da büyütmeliyiz. 

Her yer Kobane,her yer direniş! Yaşasın halkların dayanışması!

11 Ekim 2014

1 yorum:

  1. Yeni Modeller travesti şişli modeller sayfamızda ziyaretçilerini bekliyor. Spesifik travestiler
    konu başlıkları ve ilginizi cezbedecek güncel travesti makaleleri .. ayrıca yeni yayına girecek olan şişli elit sitemizde tüm 4transgenders
    travestileri ile irtibatınızı sağlayabilirsiniz.

    YanıtlaSil